Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Aktuality

Prefa - Pro špičkovou kreativitu tu nejlepší kvalitu

14. 3. 2013

V Turínu, hlavním městě Piemontu, sídlí Juventus, tedy fotbalový klub, který je nejen jedním z mezinárodně nejúspěšnějších a nejtradičnějších klubů, ale také italským mistrem rekordů. Ve starobylém „Stadio delle Alpi" vyhrával Juventus titul za titulem. Původní stadion byl zbourán, aby bylo zřízeno místo pro novou moderní fotbalovou arénu – stadion Juventus. Veliká část fasády nové stavby byla zhotovena z materiálu PREFALZ v zinkově šedé barvě.

PREFA Aluminiumprodukte s.r.o.
K Zelenči 2883/14

193 00 Praha 9 - Horní Počernice
Telefon: +420 234 496 501
email:
office.cz@prefa.com



Stále více stavebníků v celé Evropě používá hliníkové prvky PREFA. Kvalitní produkty specialisty na střešní krytiny a fasády svou vysokou kvalitou a dlouhou životností sbírají body. Hliník jako materiál navíc nerezaví, ani se trvale neznečistí a jednoduchá tvarovatelnost skýtá řadu tvořivých možností při realizaci.

„Stará dáma" v novém hávu

Od slavnostního otevření fotbalového stadionu v Turínu pořádá „stará dáma", jak ji fanouškové Juventusu láskyplně nazývají, domácí utkání právě zde. Ovšem moderní fotbalová aréna skýtá více než jen zelený trávník pro sportovní úspěchy. Je zde umístěno také muzeum klubu, Juventus-Walk of Fame, a Area 12 – nákupní středisko s více než 60 obchody na ploše kolem 19 500 m2. Fasáda střediska je zcela pokryta lehkou krytinou PREFALZ v barvě zinkové šedi.

Prefa - Pro špičkovou kreativitu tu nejlepší kvalitu

PREFALZ pro svobodnou tvorbu

Cílem tohoto projektu bylo zřídit centrum volného času pro rodiny, které by novým způsobem spojovalo fotbalový stadion s nákupní zónou. Architektonický ateliér Studio Rolla Architettura + Urbanistica z Turína se postaral o splynutí těchto dvou světů. Výsledkem je jedinečná struktura, jejíž design svým tvarem připomíná kosmickou loď. PREFA – specialista na hliník – umí vyhovět vysokým technologickým, ekologickým nárokům, ale i nárokům na design a odolnost proti povětrnostním vlivům. Protože PREFALZ poskytuje nejvyšší kvalitu pro špičkovou tvořivost.

Rozmanitost barev a tvarů

Andree Secchi, odborná poradkyně firmy PREFA v Piemontu, vysvětluje, proč „... je rozmanitost barev a tvarů PREFALZ právě tak úchvatná, jako lehce vysvětlitelná. Hliníkový PREFALZ je poddajnější než většina srovnatelných lemovacích materiálů, a proto jej lze lehce tvarovat. Tak se naskýtá nespočetné množství možností pro individuální tvary, které by s jiným materiálem bylo sotva možné provádět."


Prefa - Pro špičkovou kreativitu tu nejlepší kvalitu

Rychlá a jednoduchá montáž

„Na tak obrovské ploše fasády je rychlá a jednoduchá montáž velikou výhodou i proto, že jednotlivé prvky nepotřebují doplňující výztuhy," vysvětluje Andree Secchi. Fasáda střediska Area 12, jakož i jeho střecha a část vstupu, byla pokryta krytinou PREFALZ. „Jednoduché montážní postupy s tímto produktem zaručují homogenní vzhled a zvýrazňují tvarové možnosti našich výrobků," pokračuje Secchi.

Prefa - Pro špičkovou kreativitu tu nejlepší kvalitu




autor: PREFA



Rubriky článků