Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Aktuality

Moderní krytina Lindab Click

19. 4. 2012

Stavební materiály dnes procházejí revolucí v oblasti kvality, montáže i dostupnosti. Čím dál žádanější jsou jednoduché, ale funkční výrobky, které se vyznačují kromě moderního vzhledu především snadnou instalací. A přesně takovým výrobkem je střešní krytina Lindab Click, která byla v loňském roce uvedena na trh. Svým vzhledem připomíná klasickou krytinu se stojatou drážkou. Drážková krytina je tradiční, dokonalá a léty prověřená, ovšem po montážní stránce patří k nejnáročnějším. Lindab Click je naopak krytina velice intuitivní a snadno zvládnutelná. S minimem odborných znalostí a speciálního nářadí lze dosáhnout dokonalého výsledku.

Lindab s.r.o.
Na Hůrce 1081/6
161 00 Praha 6 Ruzyně
Tel: +420 233 107 200
e-mail: info@lindab.cz
Ideál pro střechy rodinných domů


Novinka 2011 v sortimentu Lindab - krytina se zaklapávacím spojem Lindab Click. Průběh jedné z prvních montáží, apartmánový dům Pec pod Sněžkou


Bezúdržbová krytina Lindab Click je vhodná zejména pro rodinné domy, ať už moderní novostavby, nebo rekonstruované starší objekty. Svým vzhledem se přizpůsobí oběma typům domů a svou nízkou váhou ulehčí krovům při rekonstrukcích. Šířkou ani délkou není krytina limitována rozměrem střešní plochy. Krytina je vyráběna v pásech o pevné šířce 500mm a délce, podle aktuální střechy až do 8000mm. Na delších střechách se lamely krytiny bezpečně napojují. Jak název krytiny napovídá, hlavní výhoda spočívá v podélné zaklapávací drážce, kterou se lamely vzájemně spojují - zaklikávají. Jednotlivé lamely jsou k sobě pevně zaklapnuty díky chytře tvarovanému zámku. Otvory pro vruty, které připevňují krytinu k podkladu jsou ukryty v drážce a jsou tím pádem chráněny před povětrnostními vlivy a skryty před zrakem, takže neruší hladký vzhled krytiny. Díky použité technologii duté drážky nehrozí vzlínání vlhkosti pod krytinu a můžeme si dovolit krytinu položit na sklon střechy 14⁰ a více. U jednoduchých pultových, nebo sedlových střech je možné minimální sklon rozšířit až na 7⁰. Již v základu má krytina vysokou těsnost proti vnější vodě a ani u nízkých sklonů není třeba instalovat dodatečné pojistné vrstvy střešního pláště.

Tradice a moderna v jednom


Lamely Click jsou vyrobeny z tradičního materiálu Lindab, tedy předlakovaného ocelového plechu s různým typem systému povrchové úpravy a barvou. Ocel jako základní materiál je, kromě jiného, výhodná svou pružností, která hraje při zaklapnutí drážky hlavní roli. Po zaklapnutí drážky a přikotvení lamely na opačné straně, není prakticky možné spoj znovu rozdělit. Krytina se může klást jak na latě, tak na plnoplošné bednění. Z pohledu montáže je nespornou výhodou stavebnicové pojetí, které prakticky vylučuje poškození povrchové úpravy při montáži krytiny i doplňků. Velký důraz je kladen na dilataci krytiny i příslušenství. Veškeré spoje jsou plně dilatační a přitom těsné proti zavlínání vody. Z pohledu majitele domu je pak významná bezúdržbovou krytiny, široká škála barev v níž se krytina nabízí, díky které může střechu dobře sladit s fasádou a ostatními prvky domu a především dva různé systémy povrchové úpravy: Classic se zárukou 15let a Elite se zárukou 30let.

autor: Lindab

 Rubriky článků