Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Aktuality

Střešním oknům prospěje zateplené lemování

4. 10. 2011

K bydlení v podkroví dnes už téměř neodmyslitelně patří střešní okna, která dokážou podkroví bohatě prosvětlit a nabídnout krásné vyhlídky do okolí. Abychom se v podkroví po celý rok cítili příjemně, je třeba zvolit nejen kvalitní střešní okna, ale při jejich montáži použít i účinné, dobře těsnící a zateplené lemování.

 

VELUX Česká republika, s.r.o.
Sokolova 1d
619 00 Brno
tel: 840 111 241
mail: info.v-cz@velux.comMožná byste pojmy jako „lemování" a „zateplení střešních oken" raději přenechali stavební firmě. Ale pokud chcete, aby byla střešní okna dobře namontována a měla důkladnou izolaci, není na škodu se o těchto věcech informovat. Výrobky od společnosti VELUX do sebe zapadají přesně jako kostky lega a poskytují záruku nejvyšší kvality jak jednotlivých částí, tak i výsledného celku. Proto se rozhodně vyplatí střešní okna VELUX zateplit výrobkem stejné značky a při montáži použít zateplené lemování.

Co byste chtěli a měli vědět, až si budete pořizovat nová střešní okna:


 

 

 

 

 

 
Potřebuji k montáži okna lemování?

Při konstrukci oken VELUX jsme brali v potaz všechny aspekty montáže, abychom zajistili, že okno perfektně zapadne do střechy. Lemování vytváří vodotěsné napojení okna a střechy. Tím je zajištěn bezpečný a účinný odvod vody. Lemování VELUX byla testována, aby vydržela nejnáročnější klimatické podmínky.
Lemování se vyrábí v různém materiálovém provedení (hliník, měď či titan-zinek), které se musí shodovat s materiálem oplechování. Vyrábí se také v různých variantách dle typu střešní krytiny. Lemování není součástí balení střešních oken, je proto třeba objednat jej zvlášť.


Je potřeba střešní okna zateplovat? Proč?

Střešní okna se zateplují okolo rámu především ze dvou důvodů - kvůli zajištění účinné izolace kolem okna a pro snížení tepelných ztrát. Střešní okna VELUX jsou zapuštěna hlouběji do konstrukce krovu, což samo o sobě napomáhá zlepšit tepelně technické parametry a uspořit energii.Jak se zateplování provádí?

Praktické je spojení lemování EDW a zateplovací sady BDX dodávané v jednom balení pod označením EDW 2000. Lemování zajišťuje vodotěsnost a ochranu proti povětrnostním vlivům. Zateplovací sada BDX je vyrobena z nenasákavého materiálu, který se nedeformuje časem ani vlivem vlhkosti. Velkou výhodou této sady je spolehlivá, jednoduchá a rychlá montáž s důkladným zateplením střešního okna i v těžko dostupných detailech.

Společnost VELUX poskytuje na střešní okna namontovaná se zatepleným lemováním EDW 2000 a zateplovací sadou BDX záruku 10 let!

Další články z kategorie: Střešní okna, světlovody a vikýře ZDEautor: velux

Štítky: Střecha doplňky, Podkrovní okna, Denní osvětlení
Rubriky článků