Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Aktuality

Vláda schválila rozpočet Státního fondu rozvoje bydlení

29. 9. 2011

Vláda v úterý schválila rozpočet Státního fondu rozvoje bydlení na rok 2012. Novinářům to po skončení vlády sdělil mluvčí vlády Jakub Stadler. Fond chce v příštím roce z vlastních prostředků využít o zhruba 240 milionů korun více, čímž rozpočet na podporu bydlení pro rok 2012 dosáhne zhruba 900 milionů korun, sdělila ČTK mluvčí ministerstva pro místní rozvoj (MMR) Jana Jabůrková.


Státní fond rozvoje bydlení má od příštího roku podporovat výstavbu nájemního bydlení především formou úvěrů, dosud poskytoval dotace nebo záruky za splácení bankovních úvěrů. Cílem změny je podpořit budování nájemního bydlení pro nízkopříjmové skupiny, jako jsou senioři či osoby se zdravotním postižením.

"MMR pro rok 2012 navrhuje zavést revolvingové nástroje pro rozvoj a udržení bytové politiky ČR. Chceme používat typ vratné pomoci nízko úročených úvěrů. Cílem MMR je motivovat jak veřejný sektor, tak soukromý sektor při výstavbě sociálního bydlení a bydlení pro seniory," uvedla Jabůrková.

Forma podpory výstavby nájemního bydlení vychází z nové státní koncepce politiky bydlení. Minulá koncepce platná od roku 2005 podporovala hlavně vlastnické bydlení.

autor: ČTKRubriky článků