Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Aktuality

Firma Tondach vytvořila přes útlum stavebnictví zisk 63 mil. Kč

22. 6. 2011

Společnosti Tondach ČR, přednímu tuzemskému výrobci střešní krytiny a zdicích materiálů, loni klesly tržby o 12,4 procenta na 1,2 miliardy korun. Hospodaření firmy se sídlem v Hranicích na Přerovsku skončilo čistým ziskem 63 milionů korun, v roce 2009 to bylo 109 milionů korun. Kladného hospodářského výsledku loni firma dosáhla přes osmiprocentní útlum stavebnictví, řekl dnes ČTK obchodní ředitel Tondach ČR Kamil Jeřábek."K tržbám v objemu 1,2 miliardy Kč pomohl firmě především konec roku 2010, kdy se propad stavebnictví zastavil a rostlo množství zakázek stavebních a pokrývačských firem. Hlavními tahouny hospodaření firmy byl sektor rekonstrukcí a export do Polska, Ukrajiny a Ruska," uvedl Jeřábek.

Letos se podle něj situace ve stavebnictví zlepšuje. "V letošním roce vidíme pozitivní vývoj ve výstavbách nových domů, ale také v oživení sektoru rekonstrukcí, na které se především soustředíme. První čtvrtletí se neslo díky příznivému počasí a nízké srovnávací základně roku 2010 v duchu silného oživení prodejů," řekl obchodní ředitel společnosti.

Tondach ČR má pět výrobních závodů, které sídlí v Hranicích, Šlapanicích, Jirčanech, Stodu a Blížejově. Firma je součástí nadnárodní společnosti Tondach Gleinstätten AG, která zaměstnává v 11 evropských státech více než 2400 lidí. Ročně vyrábí asi 350 milionů střešních tašek a 125 milionů cihelných jednotek ve zdících materiálech. Obrat skupiny v roce 2010 dosáhl 181 milionů eur.autor: ČTKRubriky článků