Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Aktuality

Počet nově zateplených domů vzrostl o osm procent

18. 10. 2010

Počet nově zateplených domů v Česku letos meziročně vzrostl asi o osm procent. Ročně se zateplí 16 milionů metrů čtverečních domovních stěn v hodnotě kolem 16 miliard korun. ČTK to sdělil Cech pro zateplování budov.


ilustrační foto

"V letošním roce můžeme po mírném propadu opět vidět nárůst množství zateplených ploch. Ten je způsoben jednak větším uvědoměním a zodpovědností lidí v souvislosti s rostoucími cenami energie a tepla, včetně různých motivačních nástrojů, kterými jsou různé podpůrné programy," uvedl předseda cechu Milan Machatka.

V Česku je podle cechu stále kolem 200 milionů metrů čtverečních ploch, které čekají na zateplení. Týká se to hlavně rodinných domů. Zanedbáno má být 45 procent panelových domů a 88 bytů v ostatních domech.

V Evropě se podle cechu ročně zateplí 150 milionů metrů čtverečních domů. Ve vyspělých zemích se stejnými klimatickými podmínkami se ročně zatepluje kolem půl metru až jednoho metru čtverečního ploch na jednoho obyvatele. V Česku je to nyní ročně 1,6 metru čtverečního zateplených ploch na obyvatele.autor ČTKRubriky článků