Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Aktuality

Spotřeba polystyrenu v Česku opět roste

29. 6. 2010

Spotřeba pěnového polystyrenu (EPS) jako izolačního materiálu se v Česku za letošních prvních pět měsíců zvýšila meziročně o 17,2 procenta na 23.000 tun. Oznámilo to dnes Sdružení EPS ČR. Po loňském poklesu tuzemské spotřeby polystyrenu o 9,3 procenta má letos podle odhadu sdružení ukazatel opět růst.


ilustrační foto"Negativní trend ve spotřebě pěnového polystyrenu lze označit za pouze krátkodobý jev, zapříčiněný momentálními okolnostmi. V dlouhodobém horizontu předpokládáme pozitivní vývoj," uvedl předseda sdružení výrobců Pavel Zemene. Jedním z hlavních důvodů loňského poklesu podle něj byl pomalejší start dotačního programu Zelená úsporám.

Nejprudší růst spotřeby polystyrenu v Evropě nyní zažívá Finsko, kde se od ledna do konce května zvýšila o 50 procent. Mezi země s přírůstkem větším než 20 procent se zařadilo Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie. Naopak největší poklesy spotřeby materiálu o více než deset procent zaznamenalo Rakousko, Nizozemsko, Bulharsko a Belgie.autor ČTKRubriky článků