Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Aktuality

Největší výrobce oken v ČR loni snížil tržby na asi 2,2 mld. Kč

29. 1. 2010

Největší výrobce oken v Česku Window Holding v roce 2009 snížil tržby na přibližně 2,2 miliardy korun. Předloni firma utržila 2,4 miliardy korun. Na tiskové konferenci to dnes řekla marketingová ředitelka společnosti Simona Polášková.


Ilustrační fotoO provozním zisku za loňský rok firma dosud nemá přesná čísla. "Přesto už nyní můžeme říci, že bude nižší, než se předpokládalo," řekla marketingová šéfka.

Výsledky podle ní souvisí s celkovým stavem trhu. "Zpomalení poptávky jsme pocítili ve druhém pololetí 2009, tento stav souvisí s dopadem ekonomické situace na stavební firmy i koncové zákazníky," uvedl finanční ředitel skupiny Stanislav Háša. "Rok 2010 je stěžejní pro firmy, které na trhu zůstaly, schyluje se k boji o zakázky, ale i tržby a ziskovost," dodal.

Window Holding vznikl k poslednímu dni roku 2009 sloučením výrobců oken Vekra, Top Wood Windows, Otherm a Otherm Praha. Vznikla tím největší okenářská skupina v Česku.

Pod Window Holding patří pět výrobních závodů ve Staré Pace na Jičínsku, v Lázních Toušeň u Prahy, ve Velkém Meziříčí na Žďársku, v Husinci na Prachaticku a v Zašové na Moravě. Skupina dohromady zaměstnává přibližně 1000 lidí. S holdingem je spojována finanční skupina Wood & Company.

Ambicí Window Holdingu je být nejsilnější okenářskou skupinou v regionu střední Evropy. Dalším akvizicím se proto podle jeho marketingové ředitelky nebrání. "Na pořadu dne ale zatím další rozšiřování není, v první řadě chceme dokončit integrace všech firem ve skupině," řekla ČTK.

Okenářské impérium začala ve střední Evropě budovat také investiční skupina Penta. V roce 2009 do své skupiny Hasau Group začlenila slovenskou firmu Noves okná. Také Penta chce v dalších akvizicích pokračovat.

Na trhu s okny se v minulých letech objevili také další velcí hráči. V roce 2007 ovládla klíčového výrobce AQ Okna společnost Novy Fund, která bývá spojována se šéfem developerské společnosti Orco Jeanem-Françoisem Ottem. Firma, která měla v roce 2007 tržby kolem jedné miliardy korun, ale v roce 2009 zastavila výrobu a skončila v konkurzu.

 

autor:ČTKRubriky článků