Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Aktuality

Fond bydlení by mohl uvolnit až 420 milionů Kč na povodňové škody

28. 8. 2009

Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) by mohl pomoci obcím a lidem poškozeným letošními povodněmi částkou až 420 milionů korun. Vyplývá to z návrhu změn v letošním rozpočtu fondu, které schválila vláda a nyní o nich mají ještě rozhodnout poslanci. Sněmovna se má sejít za necelé dva týdny v úterý 8. září.

Z celkové částky by mělo připadnout 200 milionů korun na zvýhodněné úvěry a dotace obcím na opravy poškozeného bytového fondu. Dalších 70 milionů korun chce fond přesunout na zvýhodněné úvěry občanům na výstavbu nových domků. Zbylých 150 milionů korun je určeno rovněž občanům na zvýhodněné úvěry na opravy a rekonstrukce bydlení poškozeného povodněmi.

Stejné podpůrné nástroje sloužily jako forma pomoci při odstraňování následků povodní v letech 2002 a 2006, uvádí fond. Peníze chce fond přesunout z peněz na úvěry mladým lidem na bydlení. Nepředpokládá, že by kvůli tomuto opatření dostal dotaci ze státního rozpočtu nebo nějaký jiný příjem.

Letošní záplavy byly třetí nejtragičtější v novodobé historii a vyžádaly si celkem 15 životů. Dohromady způsobily škody za zhruba 8,5 miliardy korun. Od konce června, kdy intenzivní deště zvedly vodu v Moravskoslezském kraji, záplavy postupně zasáhly také sedm dalších krajů. Nejhůře bylo postiženo Novojičínsko, Jesenicko, Prachaticko, Strakonicko a Děčínsko.

Ilustrační foto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

аutor: CTKRubriky článků