Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Aktuality

Program Zelená úsporám eviduje 20 žádostí, počet ale poroste

15. 6. 2009

Státní fond životního prostředí (SFŽP), který poskytuje dotace v rámci programu Zelená úsporám, aktuálně eviduje 20 žádostí, jejich počet ale poroste, řekl dnes ČTK ředitel fondu Petr Štěpánek. Nízký počet připisuje rozpracovanosti řady projektů.


O dotace lze žádat od konce dubna na krajských pracovištích SFŽP. Lidé se k penězům dostanou i prostřednictvím poboček České spořitelny, která tuto možnost nabízí od dnešního dne. V příštím týdnu by se do systému měla zapojit i ČSOB. Komerční banka, LBBW Bank a UniCredit Bank by se měly zapojit poté co doškolí své zaměstnance.

Program Zelená úsporám poskytuje dotace zaměřené na zateplování domácností, výstavbu takzvaných pasivních domů a instalaci obnovitelných zdrojů energie pro vytápění. Lidé mohou získat dotaci i v případě, že už provedli jedno dílčí opatření ke snížení spotřeby energie na vytápění a chystají se na další dvě.

O podporu se tak například budou moct hlásit majitelé rodinných domů, kteří vyměnili loni okna a chtějí zateplit stěny domu a střechu. Do roku 2012 by měl mít program k dispozici až 25 miliard korun.

autor:ČTKRubriky článků