Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Aktuality

Realitní firmy se dál předhánějí ve slevách na nové byty

27. 4. 2009

Realitní firmy se dál předhánějí v nabídce akčních slev a bonusů, kterými se snaží rozhýbat zamrzlou poptávku. Například developerská společnost Finep dnes v tiskové zprávě oznámila možnost snížit cenu bytů až o jeden milion korun. Ekospol zase přišel se slevou přesahující půl milionu korun. Skanska Reality se snaží přilákat klienty na rok bydlení zdarma. Central Group zase nabízí ke každému bytu a domu klíčky od auta.

Slevy a bonusy jsou však často časově omezené, nebo se vztahují pouze na určitý projekt. S milionovou slevou Finepu je zas možné pořídit byt jen v základním provedení, bez vnitřních dělících příček mezi jednotlivými pokoji, bez podlahových krytin a s přípravou pro kuchyňskou linku.

Nabídkové ceny bytů v Česku klesly za první letošní tři měsíce ve srovnání s posledním čtvrtletím 2008 podle nejnovějších údajů Českého statistického úřadu téměř o tři procenta. Je to první pokles od roku 2005.

Analytik mezinárodní poradenské společnosti King Sturge Ondřej Novotný minulý týden odhadl, že tento trend bude pravděpodobně pokračovat i v nadcházejícím období. Ceny nových bytů budou podle něj spíše stagnovat, u starších bytů lze prý očekávat pokles do deseti procent.

Ilustrační foto

 

autor:ČTKRubriky článků