Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Aktuality

Mezi stavebními výrobky roku jsou podlahy i kotle na biomasu

20. 2. 2010

Nejvyšší ocenění v soutěži České stavební akademie o nejlepší stavební výrobek-technologii roku 2009 získalo hned několik produktů. Je mezi nimi patentovaná technologie pro zakládání podlahových konstrukcí společnosti Benda Trade, průmyslový kotel na spalování celých balíků biomasy firmy Step Trutnov, systém protihlukových stěn podniku Rieder Beton a pěnové sklo společnosti Recifa. Organizátoři soutěže to dnes oznámili v tiskové zprávě.

"Toto ocenění je pro nás důležitým oceněním naší mnohaleté práce, kterou jsme věnovali vlastnímu výzkumu a vývoji naší technologie," uvedl jeden z vítězů, majitel firmy Benda Trade Jiří Benda.

Stříbrnou cenu dostala mobilní linka na výrobu mechanicky zpevněného kameniva, kterou vyrábí Strojírny Podzimek. Ve stejné kategorii se umístila také dvousložková samonivelační hmota s obsahem latexu a bez amoniaku, tuhý profil pro montáž sádrokartonových konstrukcí společnosti Rigips, drenážní koberec firmy Reimo, teplovzdušná krbová vložka podniku Steko a masážní bazén společnosti Caretta Technologies.

Odborná porota posuzovala a hodnotila technické parametry, novost, ekologickou šetrnost a možnost a význam uplatnění předložených soutěžních stavebních výrobků a technologií.

Cílem soutěže je podpořit a urychlit uvádění nových výrobků a technologií z výzkumu a vývoje do výroby a jejich využití v realizaci staveb. Porotu tvořili odborníci z akademické i komerční sféry.

 

autor:ČTKRubriky článků