Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Střecha chytře
0

Aktuality

Firma PREFA představila novinky na trhu

23. 3. 2018

Na začátku února letošního roku jsme se zúčastnili neformálního setkání v pražském sídle společnosti PREFA Aluminiumprodukte. Firma připravila pro účastníky nejen přehled nových produktů a prohlídku školícího centra, ale i degustaci rakouských specialit.

Školící centrum

Právě o školícím centru, pojmenovaném PREFA Academy, jsme se dozvěděli nejvíce. Funguje už od roku 2007 a každou sezonu se počet účastníků školení zvyšuje, letos se jejich počet odhaduje na 165. V rámci nabízených kurzů se dozvíte o kompletní nabídce střešních a fasádních produktů. Vzdělávání je určeno středním i vysoký školám, řemeslníkům, nebo architektům.

Prefa logo

PREFA Aluminiumprodukte GmbH
K Zelenči 2883/14
193 00 Praha 9 - Horní Počernice
tel.: +420 234 496 501
Fax: +420 234 496 500
e-mail: office.cz@prefa.com

web: http://cz.prefa.com/cz/

Futuristická fasáda bez spár

Na letošním setkání přišla PREFA s velkou novinkou, originální fasádou PREFA Siding.X. Jde o hliníkové, nerozbitné, rezuvzdorné a bezúdržbové obklady o tloušťce jednoho milimetru. Montují se svisle nebo vodorovně a beze spár.

 
 Obr. 1. Fasáda Prefa Siding.X  Obr. 2. Obklad Siding.X

 

Obklady se nabízí ve dvaceti různých barvách od antracitové, přes oříškovou, až po kouřově šedou a na fasádě vytváří futuristický efekt. Zaujmou nepravidelnými povrchovými zlomy, každý jeden prvek je totiž svým tvarem jedinečný. Díky těmto šindelím může stavba zapadnout do prostředí ulice a nebýt jako pěst na oko.

Měli jsme možnost vidět fotografie rodinného domu na Žižkově, na němž stavitelé Siding.X použili. „Šlo nám o to, aby na domě nebyla střecha a vše byla vlastně jedna plocha. Fasáda je do ulice jednoduchá a rovná. Dopadající sluneční světlo vytváří zajímavý dekor,“ popsal svoji práci architekt Dušan Vršek.

Stavitelé se snažili zasadit dům do celkového vzhledu ulice a přizpůsobit jej žlutým fasádám okolních staveb. K tomu jim pomohl již zmiňovaný bohatý výběr barev. Pískový odstín se nejlépe hodil.

Obklady zároveň opticky sjednotily všechny šikminy, výčnělky a hrany. Hlavním požadavkem majitelů bylo, aby se dovnitř dostávalo co nejvíce přirozeného světla. To se pak odráží od zlatých stěn a prostor tak ještě více zesvětluje.

Klempířské práce zde prováděl Pavel Topinka. „Falcovaný šindel se skládá z několika částí, hlavní šindele a spár. Ty se pak do sebe jednoduše zasouvají. Nejnáročnější bylo nadpraží, tam bylo třeba použít prvků víc,“ vysvětloval Pavel Topinka.

Rakouská společnost PREFA Aluminiumprodukte se na trhu pohybuje už více než sedmdesát let a pobočky otevřela v 21 evropských státech. Více než 4 tisíce produktů se vyrábí v Rakousku a Německu. Na českém trhu působí od roku 1994.Rubriky článků