Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Aktuality

Firma PREFA představila novinky na trhu

23. 3. 2018

Na začátku února letošního roku jsme se zúčastnili neformálního setkání v pražském sídle společnosti PREFA Aluminiumprodukte. Firma připravila pro účastníky nejen přehled nových produktů a prohlídku školícího centra, ale i degustaci rakouských specialit.

Školící centrum

Právě o školícím centru, pojmenovaném PREFA Academy, jsme se dozvěděli nejvíce. Funguje už od roku 2007 a každou sezonu se počet účastníků školení zvyšuje, letos se jejich počet odhaduje na 165. V rámci nabízených kurzů se dozvíte o kompletní nabídce střešních a fasádních produktů. Vzdělávání je určeno středním i vysoký školám, řemeslníkům, nebo architektům.

Prefa logo

PREFA Aluminiumprodukte GmbH
K Zelenči 2883/14
193 00 Praha 9 - Horní Počernice
tel.: +420 234 496 501
Fax: +420 234 496 500
e-mail: office.cz@prefa.com

web: http://cz.prefa.com/cz/

Futuristická fasáda bez spár

Na letošním setkání přišla PREFA s velkou novinkou, originální fasádou PREFA Siding.X. Jde o hliníkové, nerozbitné, rezuvzdorné a bezúdržbové obklady o tloušťce jednoho milimetru. Montují se svisle nebo vodorovně a beze spár.

Fasáda Prefa Siding.X  Černý Obklad Siding.X
 Obr. 1. Fasáda Prefa Siding.X  Obr. 2. Obklad Siding.X

 

Obklady se nabízí ve dvaceti různých barvách od antracitové, přes oříškovou, až po kouřově šedou a na fasádě vytváří futuristický efekt. Zaujmou nepravidelnými povrchovými zlomy, každý jeden prvek je totiž svým tvarem jedinečný. Díky těmto šindelím může stavba zapadnout do prostředí ulice a nebýt jako pěst na oko.

Měli jsme možnost vidět fotografie rodinného domu na Žižkově, na němž stavitelé Siding.X použili. „Šlo nám o to, aby na domě nebyla střecha a vše byla vlastně jedna plocha. Fasáda je do ulice jednoduchá a rovná. Dopadající sluneční světlo vytváří zajímavý dekor,“ popsal svoji práci architekt Dušan Vršek.

Stavitelé se snažili zasadit dům do celkového vzhledu ulice a přizpůsobit jej žlutým fasádám okolních staveb. K tomu jim pomohl již zmiňovaný bohatý výběr barev. Pískový odstín se nejlépe hodil.

Obklady zároveň opticky sjednotily všechny šikminy, výčnělky a hrany. Hlavním požadavkem majitelů bylo, aby se dovnitř dostávalo co nejvíce přirozeného světla. To se pak odráží od zlatých stěn a prostor tak ještě více zesvětluje.

Klempířské práce zde prováděl Pavel Topinka. „Falcovaný šindel se skládá z několika částí, hlavní šindele a spár. Ty se pak do sebe jednoduše zasouvají. Nejnáročnější bylo nadpraží, tam bylo třeba použít prvků víc,“ vysvětloval Pavel Topinka.

Rakouská společnost PREFA Aluminiumprodukte se na trhu pohybuje už více než sedmdesát let a pobočky otevřela v 21 evropských státech. Více než 4 tisíce produktů se vyrábí v Rakousku a Německu. Na českém trhu působí od roku 1994.Rubriky článků