Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Aktuality

Čas podzimních plískanic se blíží. Myslete na střechu vašeho domu včas!

25. 9. 2017


                                        Lindab
                                                            LINDAB 
                                                     Na Hůrce 1081/6
                                                161 00 Praha 6 Ruzyně
                                                tel: +420 233 107 200
                                                  mail: info@lindab.cz
Řada Čechů si ještě užívá letní dovolenou a nechce se zabývat všedními starostmi. Známé rčení „Až se podzim/zima zeptá, co jste dělali v létě…“ je ale třeba brát vážně a připravit váš dům na vítr, silné deště a první mrazíky. Toto nevlídné roční období prověří především kvalitu střechy. Pokud zjistíte, že je nutná její oprava nebo dokonce výměna, je nejvyšší čas se pustit do práce. V Česku jsou stále oblíbenější plechové střechy, které směle konkurují tradičním taškám – a mezi značkami přední místo zaujímá Lindab, jeden z nejvýznamnějších světových výrobců a prodejců střešních systémů z prvotřídní švédské oceli. Ten je navíc na českém trhu s okapy se svým systémem Lindab Rainline jedničkou.
Získejte 30 % ceny nového střešního systému zdarma!

Plech špičkové kvality – ať už v podobě tradičních střešních krytin profilovaných do tvaru skládaných tašek, nebo ve formě souvislých pásů jako drážkovaná (falcovaná) střešní krytina – na střeše slouží bez problémů dlouhá desetiletí, aniž by potřeboval větší údržbu. V případě krytin od Lindabu lze volit ze široké škály barev: od bílé přes cihlově červenou, tmavě zelenou a hnědou až po černou. Podle průzkumu Lindabu patří momentálně k nejvyhledávanějším barevným odstínům břidlicově šedá, která je populární zejména na rekonstruovaných objektech. Tomuto zájmu vychází Lindab vstříc: v průběhu podzimu začne dodávat v této barvě také okapy, díky nimž bude střecha působit jako kompaktní celek a esteticky ještě lépe dotvoří architekturu budovy. V rámci současné akční nabídky je při koupi kompletního střešního systému jakékoliv barvy a povrchové úpravy (tzn. střešní krytiny včetně příslušenství a okapů) možné získat 30 % krytiny zdarma.
 
Střecha z oceli odolá všem rozmarům počasí

Jaké mají kvalitní střechy z tenkostěnného ocelového plechu vlastnosti a v čem jsou jejich největší výhody? Na otázku, co vydrží, dává odpověď už samotná kolébka jejich vzniku – Skandinávie, odkud se jejich popularita rozšířila do celého světa. Střechy z oceli odolávají i velmi drsným povětrnostním podmínkám na severu Evropy: vichřicím, prudkým dešťům a sněhovým vánicím. Při pohledu z výšky je nezřídka lehkými plechovými střechami pokryta celá městská či vesnická zástavba.
 

Lehká střešní krytina vyrobena z vysoce kvalitního ocelového plechuLindab Ideal - Lehká střešní krytina vyrobena z vysoce kvalitního ocelového plechu

·         Silný vítr
Odpůrci kvalitních plechových střešních krytin někdy operují tím, že tenkostěnnost plechu může při velmi silném větru vést k odtržení krytiny. Štěpán Lášek, odborník z českého zastoupení koncernu Lindab, uvádí vše na pravou míru: „Se správně ukotvenou kvalitní ocelovou krytinou nehne ani silný vítr – a to i přesto, že má střecha z oceli nízkou hmotnost. Krytina se kotví ověřeným standardizovaným způsobem montáže: speciálními samovrtnými vruty s podložkou. Odolnost jednoho vrutu vůči vytržení je okolo 60 kg, přičemž je použito přibližně 6-7ks těchto vrutů na jeden m2. Míra upevnění krytiny je tak značná a v součtu bohatě převyšuje  i nejsilnější působení větru na území ČR. Obdobně je řešena i těsnost.” Pokud jde o velkoformátové plechové krytiny (např. drážkované krytiny a trapézové plechy), je nasnadě zdůraznit jejich celistvost: střecha se totiž skládá z velkých, vzájemně vodotěsně spojených dílců. Kromě vysoké těsnosti to má i tu výhodu, že proudění vzduchu krytinu obtéká zvenčí a nemá možnost se pod ni dostat případnými mezerami, kde by vzduch způsobil přetlak a napomáhal odtržení krytiny.
 
·         Déšť
Při dešti je mnohem pravděpodobnější, že uslyšíte bubnování dešťových kapek na parapetech svých oken než na střeše. „Mezi plechovou krytinou a samotným obytným prostorem je celá řada materiálů, které pohlcují zvuky o širokém spektru frekvencí. Všechny kvalitní plechové krytiny musí být důkladně připevněny, některé dokonce plnoplošně podloženy prkny. Tím se zamezí rozvibrování plechu, který je k podkladu pevně přitažen vruty. Díky tomu není žádný důvod, aby plech rezonoval a obtěžoval tak svým hlukem,“ říká Štěpán Lášek.
 
·         Krupobití
Střecha z prvotřídní oceli je pevná, takže ani při mohutném krupobití nedochází k narušení její celistvosti a následnému promočení a zničení dalších vrstev, jako je izolace, strop a stěny, sádrokartony aj. „Enormně těžké kroupy mohou na střeše způsobit drobné důlky, ale krytina přesto zůstane plně funkční – na rozdíl od střech z jiných materiálů, které mohou pod dopadajícími kroupami popraskat. S problémem poškození kroupami bojují například majitelé domů se střechami z tašek. Skládaná krytina je totiž poměrně křehká. A závadu lze často zjistit až poté, co poškozené tašky způsobí promáčení dalších podstřešních vrstev a sádrokartonu. Náprava pak může vyjít draze,“ komentuje Štěpán Lášek.
 
·         Mráz
Na rozdíl od porézních materiálů nasakujících vodu, jež při mrazech expanduje a materiál mikroskopicky trhá či působí jeho křehnutí, má ocelový plech minimální nasákavost a vůči těmto vlivům je na rozdíl od například keramických či betonových krytin prakticky imunní. Plech je vůči výkyvům teplot velmi odolný, o čemž svědčí jeho časté využití na střechy v horských oblastech. Na horách je plech ideální zvláště u složitějších tvarů střech, na nichž v případě použití tašek může dojít k jejich vytrhávání v místě úžlabí vlivem náporu sjíždějícího sněhu.
 
STŘECHA Z OCELI NESTÁRNE

Zatímco my stárneme, kvalitní plechová střecha našeho domu vypadá jako nová, i když se v domě střídají generace. Je to díky tomu, že krytiny Lindab mají velmi kvalitní povrchovou úpravu s několika vrstvami, které střechu dokonale chrání. Střechy tak jsou odolné proti mechanickému poškození a výborně čelí vnějším vlivům, jako jsou UV záření, extrémní teploty, znečištění ovzduší či zarůstání mechem. Ochranná vrstva spolu s ocelovým jádrem dodává plechové střešní krytině odolnost a pevnost, skvělý vzhled a bezvadnou funkčnost po dlouhá léta, aniž by vyžadovala údržbu. Proto si Lindab může dovolit poskytovat na střechy dlouhou záruku: na nejčastější povrchovou úpravu Lindab Classic 15 let, na úpravu Premium 20 let a na nejkvalitnější povrchovou úpravu Elite dokonce 30 let, a to bez ohledu na barevný odstín střechy.

Lindab
Střešní krytina Lindab Topline - Základním materiálem pro výrobu taškových tabulí je švédská žárově pozinkovaná ocel, která je na horní straně opatřena vrstvou polyesteru.
 
KVALITNÍ PLECHOVÁ NEZNAMENÁ LEVNÁ!

Při tak důležité investici, jakou střecha bezesporu je, by základním kritériem pro její výběr měla být kvalita. Poměrně častý mýtus praví, že plechová střešní krytina je levná. Tak tomu ale rozhodně není – a pokud ano, jedná se o střešní krytinu od nekvalitního dodavatele. Levná střešní krytina se vám může v průběhu let řádně prodražit, protože si žádá stále nové výdaje do oprav. „Čím vyšší kvalita, tím méně starostí,“ podotýká Štěpán Lášek. „Za opravdu kvalitní plechovou střechu od renomovaného výrobce, kterou vám namontuje prověřená montážní firma, zaplatíte srovnatelnou částku, jako za kvalitní pálenou tašku. Ale vaší odměnou bude dlouhá záruka, trvající výborný vzhled a především to, že vaše střecha vydrží mnoho let prakticky bez údržby.“
 
DESET DŮVODŮ PRO KVALITNÍ PLECHOVOU STŘECHU

·           pevnost a celistvost (minimum spár a spojů)
·           nízká hmotnost
·           hladký povrch, který se nešpiní a není nasákavý
·           skvělá odolnost proti mrazu, UV záření, znečištění ovzduší i zarůstání mechem
·           dlouhá záruka (až 30 let podle zvolené povrchové úpravy), bezúdržbová dlouhá životnost (až 45 let podle použité varianty povrchové úpravy)
·           ekologická nezávadnost a šetrnost k životnímu prostředí
·           systémové řešení, včetně systému odvodnění, tvořící funkční a vzhledově dokonalý celek
·           dostupná cena
·           rychlá montáž
·           univerzální využití na jakýkoli tvar střechy (možnost použití na střechy se sklonem od 5º, možnost kladení také na střešní konstrukce s obloukovým profilem)

O společnosti Lindab s. r. o.:

V České republice působí Lindab s.r.o. od roku 1993 v oblasti střešních a stěnových systémů. Ta se specializuje na výrobu a prodej tenkostěnných ocelových plechů, lehkých střešních krytin, okapových systémů, v nichž je lídrem na českém trhu, a také na výrobu systémů zastřešení plochých střech. V roce 1996 přibyla oblast vzduchotechnických systémů. V roce 2003 Lindab otevřel nový výrobní, skladový a administrativní areál v Praze – Ruzyni. Základ podnikání společnosti tvoří jak vývoj, výroba a prodej hotových výrobků, tak poskytování komplexních řešení projektů pod názvem Lindab Stavby. Svým partnerům nabízí nejen kvalitní komponenty, ale i stavební systémy, které tyto komponenty využívají. Poskytuje poradenství, navrhuje koncepci a detaily, specifikuje a nacení potřebný materiál. Dále připraví podrobnou montážní dokumentaci, poskytne orientační i autorizované statické posouzení projektu, zaškolí pracovníky pro samotnou montáž, k níž opět poskytne poradenství a odborný dohled. Disponuje také prvotřídním distribučním systémem díky velkým skladovým zásobám a široké síti prodejců a montérů. V roce 2015 otevřel Lindab svou novou pobočku v Brně, která se specializuje na vzduchotechniku a nabízí ve vzorkovně také široký sortiment lehkých střešních krytin a okapů.

Zdroj: www.lindab.cz

Štítky: Střecha zima, Ochrana střechy
Rubriky článků