Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Aktuality

Když se schyluje k rekonstrukci střechy

22. 11. 2016

Když se schyluje k rekonstrukci střechy

Rekonstrukci střechy se každý snaží odsunout, na co nejpozději je to možné. Většinou se jedná o nákladnou záležitost a proces na poměrně dlouhou dobu. Proto záleží, kdo nám střechu opraví.

ilustrační foto, dřevěná střecha, zdroj: POPTAVEJ.CZRekonstrukci sřechy řeší lidé zejména kvůli využití půdního prostoru. Nové byty jsou stále poměrně drahé a podkrovní byty ve starších zástavbách jsou krásné. Druhým důvodem, proč se vrhnout na přestavbu hlavního chrániče domu, je zateplení. Na energiích chce přeci každý ušetřit. Navíc je to zodpovědné a někdy dokonce i ekologické rozhodnutí.

ilustrační foto, střecha a střešní krytina, zdroj: POPTAVEJ.CZZ čeho by mohla střecha být?

Když se řekne střecha, většina lidí si představí klasickou, poskládanou z pálených tašek. Přesto existuje nepřeberné množství moderního řešení střechy. Jen u pálených tašek je na trhu k dostání spousta produktů odlišných typů a barev. Kromě toho lze využít i plech, břidlicovou střešní krytinu a další.

Na střeše však bývá umístěna spousta důležitých bodů, které ruší jednotnost povrchu. Ať už anténa, odvětrávací místo z větráků nebo digestoře atp. I na to je při rekonstrukci potřeba pamatovat.

Na co nezapomenout

Základem u střechy je využívání kvalitních materiálů. Přeci jen do střechy domu se vyplatí investovat. Při výběru materiálu dávejte pozor na vlastnosti jako je vodotěsnost, odolnost, lehkost a pevnost. Navíc je dobré využívat kvalitní pojistné hydroizolační fólie. Ty tvoří ochranu pod krytinou. Majitelé domu je ocení zejména při nadměrných bouřkách či sněhových poryvech. Kromě fólie je potřeba myslet i na těsnící prvky jako celohliníkové a olověné pásy s větráním.
ilustrační foto, střecha a střešní krytina, zdroj: POPTAVEJ.CZ

Kde hledat odborníky

Kvalitní odborníky na realizaci střechy najdete u poptávkové služby Poptávej.cz. Přes poptávkový formulář zadáte jednoduchý, ale výstižný popis poptávky, lokalitu, termín a případně fotografie. Pokud si přece jen nevíte rady s vyplněním formuláře, na webových stránkách najdete inzeráty od ostatních uživatelů, kterými se můžete inspirovat. Celá akce ve výsledku zabere přibližně 2 minuty. Čím přesnější bude poptávka, tím snazší bude vytvořit nabídku na míru včetně přesné kalkulace za služby či materiál.
ilustrační foto, střecha a střešní krytina, zdroj: POPTAVEJ.CZ

Co dál?

ilustrační foto, zateplení střechy, zdroj: POPTAVEJ.CZ
Nabídek můžete obdržet hned několik. Nemusíte se však stresovat tím, že někoho odmítnete nebo dokonce nevyberete žádnou. Všechny nabídky jsou totiž nezávazné.

Autor a zdroj textu a fotografií: Poptávkový server POPTAVEJ.CZ
Logo společnosti Poptavej.cz


Štítky: Střešní krytina, Stavby, stavebnictví
Rubriky článků