Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Aktuality

Výrobci krytiny Tondach loni klesly tržby, zisk měl vyšší

16. 8. 2016

Společnosti Tondach ČR, přednímu tuzemskému výrobci střešní krytiny a zdicích materiálů, loni mírně klesly tržby z 1,04 miliardy korun v roce 2014 na 1,02 miliardy korun. Firma z Hranic na Přerovsku ale v roce 2015 zvýšila čistý zisk meziročně o 65 procent na 129 milionů korun. ČTK dnes informaci získala z účetní závěrky společnosti Tondach ČR.


Hlavní část tržeb společnost Tondach ČR v roce 2015 získala na tuzemském trhu, kde inkasovala 824 milionů korun. Do zahraničí firma vyvezla střešní krytinu a zdicí materiály za 195 milionů korun. Tondach ČR část produkce exportuje do Ruska, Polska, Německa, Rakouska i na Ukrajinu a Slovensko.

Konkurence v oblasti pálených střešních tašek je na tuzemském trhu podle vedení firmy Tondach ČR stále tvrdší a v posledních letech roste obliba plechových krytin. V předchozích letech se společnost navíc musela potýkat s poklesem tuzemského stavebnictví, což se odrazilo v poptávce po střešních krytinách.

Předloni společnost Tondach ČR po předchozím poklesu zvýšila tržby o osm procent z 962 milionů korun v roce 2013 na 1,041 miliardy korun. Hospodaření firmy z Hranic na Přerovsku se v roce 2014 zároveň vrátilo zpět do černých čísel, když po předloňské ztrátě 19,7 milionu korun vykázala čistý zisk 78 milionů korun.

Tondach ČR má v Česku čtyři výrobní závody v Hranicích, Šlapanicích, Stodu a Blížejově. Výrobní kapacita firmy Tondach ČR, která loni zaměstnávala v průměru 427 lidí, činí více než 80 milionů pálených střešních tašek. Tondach ČR je součástí nadnárodní společnosti Tondach Gleinstätten AG, která působí v 11 evropských státech.Zdroj a autor textu: ČTKŠtítky: Stavby, stavebnictví
Rubriky článků