Powered by Smartsupp
Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Aktuality

Sněholamy na střechách

6. 1. 2015

Sněholamy se montují místo průběžné řady protisněhových tašek do 2. řady nad okapovou hranu. Toto řešení se uplatňuje především tam, kde je předepsána ochrana proti sesuvu sněhu a ledu, např. nad vchodem, veřejnými komunikacemi apod. Sněholamy je vhodné umisťovat i přímo pod vyústění odvětrávání sanitárních rozvodů nad střechu neboť odkapávající kondenzát z krytů větracích nástavců namrzá na taškách, čímž vzniká riziko škod na zdraví a majetku při pádu zmrzlého kusu ledu.

Trubkový sněholam

Jako alternativu k mřížovému sněholamu lze použít držáky trubkového sněholamu. Výhodou tohoto systému je možnost použití běžně dostupných trubek včetně silnostěnných. Výška 15 cm, otvory ∅ 35 mm pro trubku 1“, je vyroben z kvalitní hliníkové slitiny buď s celkovou povrchovou úpravou nebo bez ní. Držáky sněholamu se nasunou na trubky, držáky s trubkami se nasadí na ještě nepřipevněné tašky sněholamu,  teprve pak se připevní tašky sněholamu dvěma vruty (min. 4,5 x 50 mm) opatřenými ochranou proti korozi. Trubky sněholamu lze spojovat pomocí nátrubků. Nátrubky a trubky nejsou součástí dodávky Bramac.

Výhody:
- možnost použití běžně dostupných trubek,
- vyšší odolnost proti tlaku sněhu.

Další info a tipy k tomuto tématu naleznete zde

Protisněhové prvky z Katalogu pomocného materiálu

Betonové tašky Bramac z Katalogu střešních krytin

 

Držák kulatiny

Dalším možným řešením zabránění skluzu sněhu ze střechy je použití držáku kulatiny o průměru 13 cm. Tímto řešením se střecha elegantně začleňuje do přírodního rámce a svým vzhledem připomíná alpské střechy. Kulatina není v nabídce systému Bramac.

 

 

 

 

Mřížový sněholam s taškou sněholamu rovnou

Montáž:
Latění zabezpečíme u krokví dodatečným přibitím. Tašku sněholamu umístíme nad krokev, provrtáme (průměr cca 3 mm) a připevníme ke střešní lati dvěma speciálními hřebíky, které jsou součástí dodávky. Připevníme držák mříže sněholamu. Dokončíme zakrytí půlenými a celými taškami.

 

Zdroj textu: Bramac spol. s.r.o.

 Štítky: Střecha zima, Prvky proti sjíždění sněhu ze střechy, Střecha doplňky, Šikmá střecha, Betonová taška
Rubriky článků