Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Aktuality

Letošní veletrh For Arch přilákal víc návštěvníků než loni

23. 9. 2014

Letošní ročník stavebního veletrhu For Arch přilákal víc návštěvníků než loni. Se stavebními novinkami a technologiemi se přišlo seznámit podle pořadatelů 74.850 lidí, o pět procent více než v loňském roce. Pětadvacátý ročník veletrhu skončil v sobotu 20. září 2014.

Největší události ve stavebnictví v ČR se zúčastnilo 830 vystavovatelů na výstavní ploše 38.800 metrů čtverečních. "Veletrh For Arch za 25 let svého konání kopíruje situaci na stavebním trhu. Velký zájem vystavovatelů i vysoká návštěvnost potvrzují dřívější prognózy stavebních firem, že se stavebnictví vzpamatovává z následků ekonomické recese a nastává pozvolné oživení," uvedl ředitel obchodního týmu veletrhu Martin František Přívětivý.

Z doprovodného programu veletrhu návštěvníky nejvíce lákala Konference ředitelů projektových společností 2014, která veletrh zahajovala a svou účastí překonala očekávání organizátorů. Velký zájem měli účastníci také o odborné konference "Dřevěné stavění = zdravější bydlení" a "Inteligentní digitální domácnost". Zájemci o problematiku rekonstrukcí také hojně využívali bezplatné poradenství odborníků. Jako doprovodné akce veletrhu se konalo finále soutěže mladých architektů Young Architect Award a byla vyhlášena cena Architekt roku. Tím se stal architekt Josef Pleskot za svůj návrh Svět techniky - science and technology centrum v Ostravě. Příští ročník výstavy For Arch se uskuteční od 15. do 19. září 2015.

Zdroj a autor textu: ČTKŠtítky: Stavby, stavebnictví
Rubriky článků